Afrika’ya İhracat İthalat Yapan Firmalar, Toptan Satış Türk Şirketler

Afrika'ya ihracat ithalat yapan Türk firmaları GloballyPort.com'da! Hemen tıklayın ve toptan ürün satın alın. Afrika'ya özel fiyatlar için hemen ulaşın

Türkiye’nin ihracat rakamları her geçen gün artarken, ülkemiz ile yaptığı ticareti geliştirmek isteyen ülkelerin sayısı da artıyor. Afrika’ya ihracat yapan Türk firmaları sayesinde Afrika kıtasında Türk markalarını görmeye başladık. Özellikle Kuzey ve Güney Afrika’da ki ülkeler Türk ürünlerini tercih ediyorlar. Pandemi ile birlikte artış gösteren konteyner fiyatları, Afrikalı girişimcileri Türkiye’ye itti. Türkiye’de daha önce ihracat yapmamış firmalar Afrika ülkeleri ile ilk defa ihracat ile tanışmış oldu.

Kenya’ya İhracat Yapan Türk Firmaları

Türk vatandaşlarının asırlardır en çok göç ettiği Afrika ülkelerinden birisi olan Kenya’da halk halen tarım yapmamaktadır. Türkiye’den Kenya’ya ihracat yapan firmalar genelde donmuş ve taze gıda ürünlerinin toptan satışını yapıyorlar. Kenya’nın 50 milyondan insandan fazla nüfusu bulunmaktadır. Türkiye’nin 5’te 4’ü kadar nüfusu bulunan Kenya’ya en çok gıda ve makine ürünleri gönderiliyor. İkinci el iş makineleri, vinçler ve birçok makine aksamı Türk firmalarının Kenya’ya olan ihracatını oluşturuyor. 2022 yılında Türkiye’den Kenya’ya en çok satılan ürünler arasında bakliyatlar, hububatlar ve tahıl ürünleri gelmektedir.

Senegal’e İhracat Yapan Türk Firmaları

Başkenti Dakar olan Senegal’in dünya için önemi çok büyüktür. Senegal’in ihracatını oluşturan ürün grupları sadece değerli madendir. Ham altın en çok talep görülen üründür. Bunun akabinde işlenmiş petrol, dondurulmuş balık ve çeşitli kimyasalların üretimi Senegal’de yapılmaktadır. Dakar’dan dünyanın farklı ülkelerine gönderilen bu ürünlerde ilk 5 sırada Mali, İsviçre, Hindistan, Fildişi Sahili ve Çin gelmektedir.

Afrika Ya Ihracat Ithalat Yapan Türk Firmalar

Nijerya’ya İhracat Yapan Firmalar Toptan Satış

Nijerya’nın Türkiye’den en çok satın aldığı ürünlere baktığımızda ilk sırada demir çelik ürünleri ve diğer inşaat endüstrisi ürünleri gelmektedir. Demir ve çelik sektörünün akabinde, mobilyalar, iş makineleri, madeni yağlar ve gıda ürünleri gelmektedir. Toptan bazda alınan siparişlerde Nijerya en çok gemi ile ithalat yöntemini kullanmaktadır. Afrika kıtasında sağlık ürünleri haricinde hiçbir ülke havayolu ile toptan ürün alımı yapmıyor.

Türkiye’den ürün ithalatı için bize ulaşın

Buy Now

If you would like to purchase immediately, please contact us. Please note that your email extension must be associated with a paid domain extension belonging to your company. If you do not have an email address associated with your company, we may not respond to your inquiry.