Ceviz İhracatı İthalatı Yapan Firmalar (Nasıl Yapılır)

Ceviz ihracatı yapan firmalar ile Ceviz ithalatı listesi 2021 yılında en çok merak edilen bir konu oldu. Ceviz üretimi yapan yerler GloballyPort.com’da listelenmeye başlıyor. Türkiye’den dünyaya Ceviz satışı geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pazaryerini daralttı. Ceviz üretimi azaldığı için satış yapılamaz bir hale geldi ve haliyle ithalat arttı. Türkiye’de bakanlıktan destek alarak üretim yapabiliyorsunuz fakat tüketim toplumu olduğumuz için Ceviz üretiminde artış yaşanmadı. Ceviz ihracatı daha fazla para kazandırdığı için yerli pazarda bulunan ürünlerin fiyatında da artış yaşanmaya başladı.

Ceviz almak veya satmak istiyorsanız ilk olarak hedef ülke analizi yapmanızı tavsiye ederiz. Dış ticarette en önemli konu satış yapmak istediğiniz ülkedeki fiyatları öğrenmektir. Müşteri bulurken çok işinize yarayacak bu yöntem daha hızlı satış yapmanızı sağlar. Ceviz ihracatı yapmak uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Televizyonda, internette, sosyal medya sitelerinde çok fazla Ceviz reklamı görüyorsanız işiniz daha da zorlaşabilir çünkü reklamı yapılan her ürün çok fazla talep edilen ürün anlamına gelir. Tüketici her zaman haklıdır felsefesiyle satış yapmak istediğinizde Ceviz satışlarınız çok hızlı olacaktır.

Ceviz ihracatı nasıl yapılır?

Ceviz ihracatı yapmak için yukarıda dile getirdiğimiz gibi hedef ülke analizi yapmanız gerekir. Ticaret Bakanlığı’nın resmî web sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunulan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Türkiye, Ceviz ihracatı yapmak için üreticilere ya da ihracat şirketlerine ücretsiz imkanlar sunmaktadır. Geçmiş yıllarda Ceviz ithalatı yapan firmaların listesini alarak işe başlayabilirsiniz. İnterneti kullanmayı bilen herkes web sitesi açmadan, sosyal medyayı kullanmadan satış yapabilir. Ücretsiz e-posta hesabı açarak, Ceviz üreten, ithalatı yapan firmalara e-posta göndererek satış yapmak mümkündür.

Ceviz İhracatı İthalatı Yapan Firmalar
Ceviz İhracatı İthalatı Yapan Firmalar

Ceviz ithalatı yapmak için ve yerli pazarda satmak için yine ücretsiz olarak bakanlık kaynaklarından yardım alabilirsiniz. Kolay İhracat platformu ile Ceviz ihracatı veya ithalatı yapmak son derece mümkün ve ücretsizdir. Bu yazıyı hazırladığımız 16 Haziran 2021 Çarşamba gününden sonra işiniz çok daha kolay çünkü ister alıcı ister satıcı olun Globally Port size destek verecek Ücretsiz danışmanlık hizmetimizi alarak Ceviz ihracatı yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Türkiye’den dünyaya satılan Ceviz sayısı çok azdır fakat ihracatı artırıp hem kendimizin hem de ülkemizin geleceğini değiştirebiliriz.

Ceviz ihracatı yapan firmalar

Her yıl genişleyen bir Pazar haline gelen Ceviz ithalatından sizde payınızı almak istiyorsanız vakit kaybetmeden satış yapmaya başlayın. Pandemi ile sadece sağlık malzemelerine değil her türlü tüketim ürününe talep arttı. Talebi artan ürünlerde Ceviz bile var. Belki farkında olmayabilirsiniz fakat dünyada milyarlarca insan var ve insanların talepleri asla bitmiyor. Türkiye’de satılmayan, üretilmeyen herhangi bir ürün dünyanın bir ucundaki insanın ihtiyacı olabiliyor. Ceviz ithalatı yapan firmalar ile Türkiye kazanacak. Türkiye kazanırsa hep birlikte kazanacağız.

Ceviz ihracatı için gerekli belgeler? Ceviz ihracatı nasıl yapılır?

Dijitalin gücünü bildiğiniz için Google gibi arama motorlarında Ceviz araması yaparak GloballyPort.com’a kadar geldiğiniz. Dış ve iç ticarette aracıları ortadan kaldırırsak birçok ürün vatandaşın evine çok daha ucuz girer. B2C sitelerinin sayısı dünyada artarken Türkiye’de şu anda direkt üreticiden tüketiciye satış yapan neredeyse hiç site yoktur. Ceviz ihracatı yapmak için hedef ülkenizi belirledikten sonra o ülkeye satış yapmak için gerekli olan belgelere ihtiyacınız vardır. Ortadoğu, Amerika, Avrupa, Asya, Uzakdoğu, Afrika ülkelerinin tümünde farklı zorunluluklar uygulanır. Avrupa sadece CE belgesini zorunlu tutarken, bazı ülkeler farklı belgeler isteyebilir. Ceviz ihracatı için gerekli belgelere ulaşmak için bize yazın. Ceviz üretimi yapan firmalardan hiçbir ücret almadan elimizi taşın altına koyuyoruz ve Türkiye’yi ihracatta bir adım bile olsa yukarıya çıkarmak için birlikte çalışıyoruz.

Ceviz ithalatı için gerekli belgeler? Ceviz ithalatı nasıl yapılır?

Alıcıları ve satıcıları ücretsiz olarak bir araya getirmek için çalışmalar yapan GLoballyPort.com, 16 Haziran 2021 Çarşamba itibarıyla Ceviz ithalatı yapmak isteyen firmalara yardımcı olmak için kolları sıvamıştır. Geçtiğimiz sene Türkiye’ye satılan Ceviz, fiyat olarak çok düşük olduğu için tüketicinin tercihi olmuştur. Ceviz sektöründe başarılı olabilmek ve ithalat yapan firmalar arasına girmek için Türkiye’nin istediği belgelere sahip olmanız gerekir. Ceviz satışına başlamak için ürünü millileştirmek gerekir.

Ceviz İhracatı İthalatı Yapan Firmalar (Nasıl Yapılır)
Ceviz İhracatı İthalatı Yapan Firmalar (Nasıl Yapılır)

Gümrük kurallarına göre millileştirme yaptırdıktan sonra ürünün belirli testlere girmesi gerekir. Türkiye’de gerekli bakanlıkların belirlediği standartlara sahip olan Ceviz ithalatı için belgeler bu şekilde alınır. Ceviz ithalatı nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz cevap sizi memnun etmediyse iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz ve ücretsiz destek alabilirsiniz.

Ceviz ihracatı

İhracata veya ithalata başlamak için şirket kurmak gereklidir. Bazı kaynaklarda Ceviz ihracatı yapmak için şirket kurmaya gerek olmadığı yazıyor fakat bu yanlış bilgidir. Haklarınızı korumak için şirket kurmaya ihtiyacınız vardır. Alıcı, satıcı, broker, arabulucu ne olursanız olun aldığınız paranın vergisini vermek zorundasınız. Vergisini ödemediğiniz para hakkında bir savunma yapamazsınız. Ceviz ihracatı yapan firmalar arasına girip kazancınızı garanti altına almak için şirket kurmalısınız. Şahıs şirketi bile kurarak satış yapmaya başlayabilir ve belki dünyayı değil ama dünyanızı değiştirmeye başlayabilirsiniz. 16 Haziran 2021 Çarşamba günü sizin başarı yolunuzda ilk adım olabilir.

İl, ilçe, mahalle fark etmeksizin ihracatçı birliklerine kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’den Ceviz satın almak isteyen müşteriler daha hızlı ticaret yapabilmek için taleplerini ihracatçılar birliğine gönderir. Üretim yaptığınız şehir Kocaeli ise Kocaeli sınırları içerisindeki ihracatçı birliklerine giderek ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

İhracatçı belgelerinde genelde istenen belgeler şu şekildedir;

  • İmza beyannamesi (gerçek kişiler),

  • İmza sirküleri (tüzel kişiler),

  • Faaliyet Belgesi (tüzel kişiler),

  • Ticaret sicil gazetesi (tüzel kişiler),

  • Vergi mükellefiyet yazısı (tüzel kişiler),

  • Vekâletname (temsil yoluyla işlemlerinizi yaptırmak için),

  • Gerçek kişinin kimlik belgesi veya tüzel kişi yani firma yetkililerinin kimlik belgesi.

Ceviz ihracatı yapan firmalar (16 Haziran 2021 Çarşamba)

Yurtdışına ürün satmak için ilk olarak bir danışman firma ile anlaşmanız gerekir. Eğer ben hem üretim hattı hem de satış ayağı ilgilenirim derseniz kimseye ihtiyaç duymadan Ceviz ihracatı yapan firmalar arasına girebilirsiniz. GloballyPort.com’dan ücretsiz destek alarak sizde gümrük danışmanı, ürün danışmanı, lojistik ücretlerine ortadan kaldırarak ticarete başlayabilirsiniz. Müşteri bulmak için B2B siteleri, B2C platformları, online katalogların taranması ve pazarlama yöntemlerinin uygulanması gerekebilir. Uzaktan pazarlama için e-posta ile, şirket telefonu ile, Whatsapp üzerinden Ceviz alımı yapan yerlere ulaşabilirsiniz. İhracata başlamak için firmalara numune gönderebilir ve pazaryerlerinde reklam verebilirsiniz.

İnternetin aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda Ceviz ihracatı yapan firmalar sayısı çok fazlaydı. 16 Haziran 2021 Çarşamba sonrasında çok daha azalacağını düşünüyoruz çünkü dijital pazarlama yöntemlerini artık üreticiler kullanılabilir hale geldi. Köy yerine üretim yapan girişimci artık akıllı telefon kullanıyor ve telefon üzerinden alıcı bulabiliyor. 16 Haziran 2021 Çarşamba itibarıyla sizde GloballyPort.com’dan ücretsiz destek alabilir veya yabancı kaynaklara ulaşarak kendiniz aracısınız satış yapabilirsiniz.

Ceviz ihracatı için yol haritası

Son olarak sizlere ihracat ya da ithalata başlamak için izlemeniz gereken yol haritasını söyleyeceğiz. İster aracı, ister üretici, ister satıcı olun şimdi söyleyeceğimiz sizler çok işinize yarayacak. Kısa ve öz olarak güvenli ve direkt dış ticaret için belirlenmesi gereken öncelikleri maddeler halinde detaylı olarak açıklamak istiyoruz. Kocaeli fark etmeksizin bu bilgileri önceden hazırlayarak daha hızlı ticaret yapabilirsiniz.

Teslim şeklinin belirlenmesi: Ceviz ihracatı yapan firmalar genelde nakliye, lojistik, gümrükleme gibi bütün prosedürleri kendisi yapar. İhracata başlamak için teslim şekli çok önemlidir. Denizyolu, karayolu, havayolu veya demiryolu gibi önceliklerin belirlenmesinin akabinde FOB veya CIF teslim seçeneğinin belirlenmesi gerekir.

Ödeme yönteminin belirlenmesi: Ödeme yöntemi genelde herhangi bir akreditif yöntemi olur. Ürünün ekspertizi yapıldıktan sonra ödenecek para ödenir şeklinde ödeme yöntemleri yaygın olarak kullanılır. Satıcının ya da alıcının müdahale edemediği bağımsız ekspertiz/denetleme firmaları bulunmaktadır. Ceviz ihracatı yapmak için bu firmalar ile anlaşılır ve akreditif yöntemi bu şekilde işleme alınır. Bu çok detaylı bir işlemdir, sayfalarca anlatım gerektirebilir bu konuda GloballyPort.com’ın iletişim bölümünden merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Bankanın belirlenmesi: Türkiye’de hizmet veren bankalar, satıcının ya da alıcının ülkesinde bulunmayabilir. Bu sebeple muhbir bankalar ile işlem yapılır. Bu sebeple işlem yapacağınız bankayı çok iyi belirlemeniz gerekir. Ceviz ithalatı yapan firmalar arasına girmek bu kadar kolaydır.

Yukarıda detaylı olarak açıkladığımız bilgilerin haricinde 16 Haziran 2021 Çarşamba günü yazımıza sığdıramayacağız dış ticaret bilgileri mevcuttur. Ceviz ihracatı için paketleme, nakliye, konşimento, gemi şekli gibi yüzlerce detay vardır. Merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Buy Now

If you would like to purchase immediately, please contact us. Please note that your email extension must be associated with a paid domain extension belonging to your company. If you do not have an email address associated with your company, we may not respond to your inquiry.