Toptan Elma İhracatı İthalatı Üretimi Yapan Firmalar (2023)

Elma ihracatı, ithalatı üretimi yapan firmalar ve peynir ithalatı! Toptan elma ihracatı yapan firmalar arasında Globally Port var.
Toptan Elma İhracatı İthalatı

Sağlıklı beslenmek isteyen insanların meyvesi olan elmanın birçok çeşidi mevcuttur. Türkiye’de kırmızı, yeşil ve beyaz renkli elmalar olarak lanse edilen birçok elma çeşidi üretiliyor. Bereketli topraklarımız sayesinde her türlü elma çeşidini yetiştirebiliyoruz. Elma ihracatı çiftçilerin en çok ilgi gösterdiği alandı. Türkiye’de elma ihracatı yapan firmaların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Türkiye’nin elma ihracatı da haliyle artmaya devam ediyor. Avrupa, Ortadoğu, Arap ülkelerine gönderilen elmalara son zamanlarda Hindistan’da eklendi. Hindistan elma ithalatı için Türkiye’yi tercih ediyor. Starking elmalar ve Golden elmalar ihracatlık elma olarak bilinir. Lezzet olarak üst olanda olan ihracatlık elmalar aynı zamanda boyut olarak büyüktür. Elma ihracatı yapan firmalar arasında GloballyPort.com’da vardır! Elma satın almak için bize e-posta gönderebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi toptan elma ihracatı yapmak için ilk olarak soğuk zincir ilişkini kurmanız gerekir. Dalından koparılan elma direkt olarak soğuk zincir ile buluşturulmalı ve tazeliğini korumalıdır. Elma ihracatı yapmak için önce müşterinizi bulmalı ve hemen akabinde hasat yapmalısınız. Hasat zamanı geçmeden müşteri bulmak çok önemlidir. Elma ihracatı yapmak için müşteri bulma noktasında yetersiz kalıyorsunuz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Elmalarınızın toplanmasından paketlenmesine, barkodundan konteyner yüklemesine kadar tüm süreci Globally Port olarak biz yönetiyoruz. Elma üreticileri arasında yer almak istiyorsunuz doğru adımlar atmanızı tavsiye ederiz. Ekimini yapacağınız elma çeşidinden, sulama sistemine kadar en ufak detayı bile planlayarak elma üretimi yapmaya başlamak en doğru çözüm olacaktır.

  

Elma Üreticileri ve Tedarikçileri

Elma üreticileri için ekim ve hasat zamanı arasında ciddi bir iş yükü vardır. Elma ağaçlarının bakımı süreklidir. Dikim sisteminden, sulama sistemine, hasat şeklinden aşılama işlemine kadar elma üretimi çok zorlu bir süreçtir. Elma ihracatı yapan firmalar hem üretim hem de tedarik yapmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından toplanan elmalar paketlenerek ihracatı yapılır. Elma tedarikçileri, toptan elma alımı ve satımı yamaktadır. Türkiye’de üretilen elma çeşitleri soğuk iklim koşullarına dayanıklıdır. Elma ihracatında ilk sırayı Rusya almaktadır. Türk elmaları, dallarından koparıldığı gibi Rusların marketlerinde sergilenmektedir. Elma ihracatında en önemli konu meyve kalitesi ve depolama süresidir. Karton paketlerde ilaçsız bir şekilde ihracı yapılan elmalar aylarca kullanılabilir. İhracatı yapılacak elmaların doğru bir şekilde paketlenmesi halinde, elmalar doğru atmosfer ortamında 5-6 ay kadar saklanabilir.

Toptan Elma Satışı Yapan Yerler

GloballyPort.com ekibi çiftçilere ihracat konusunda bilgi vermektedir. İhracat için en doğru pazarlama taktiği sertifikalı üretim yapmaktadır. Organik tarım belgeleri olduktan sonra ihracat çok basit bir hale gelecektir. Elma ihracatı yapmak isteyen çiftçilerimize markalaşma, paketleme, sertifika gibi eğitimler vermekteyiz. Doğrudan çiftçiler ile iletişim halindeyiz. En kaliteli ve en ucuz elma çeşitlerini satıyoruz. İnternetten bulamayacağınız çiftçilerden yeşil elma, golden elma, kırmızı elma ve organik elma satın almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Şirketimiz, topta elma ihracatı noktasında en doğru çözümleri sunmaktadır.

Elma İhracatı Nasıl Yapılır? Nasıl Elma İhracatı Yaparım?

Yumuşak meyveler familyasında olan Elma, özellikle kış aylarında bağışıklık sistemimizi güçlendiren bir meyvedir. Pandemi ile hayatımızda daha çok yer verdiğimiz elmanın faydaları saymakla bitmiyor. Dünyanın her yerinde Türk elmasına ilgi yoğundur. Elma ihracatı yapan firmaların sayısı bu sebeple ciddi artış göstermektedir. Türkiye’de elma üreticileri sözleşmeli tarım ile tanıştı. Marketler, toptancılar veya yurtdışından gelen firmalar Türkiye’de çiftçiler ile sözleşmeli tarım yapmaya başladı. Ürün daha ekilmeden dahi üretilecek elmanın satın alımı için ücret ödeniyor. Türkiye’de elma üretimi yapan firmaların sayısı artış göstermesine rağmen elma ihracatı beklenen ivmeyi yakalayamadı. GloballyPort.com, dünyanın elma ihtiyacını Türkiye’den karşılamak için harekete geçti. Türk  çiftçiler tarafından ilaçsız, zehirsiz veya katkı maddesi olmadan üretilen elmaları satın almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email