Mantar İhracatı İthalatı Üretimi Yapan Firmalar, Toptan Kültür Mantarı Üreticileri

Kültür mantarı ihracatı yapan firmalar arasındayız! Toptan satılık kültür mantarı alımı yapan firmalar için hemen bize ulaşın! Beyaz kültür mantarı üreticileri arasında Globally Port'ta var!
Mantar İhracatı

Kültür mantarı Türkiye’de en çok kullanılan mantar türlerinden bir tanesidir. Dünyada bilinen ismi Agaricus Bisporus diye geçer. Ülkemizde kültür mantarına, beyaz mantar diye lakap katmış birçok üretici vardır. Özellikle gelişmiş şehirlerde kültür mantarı üreticileri çok fazladır. Talebe karşılık vermek için özellikle büyükşehirlerde toptan mantar satışı yapan firmaların sayısı çok fazladır. Marketlerde de raflarda satışa sunulan kültür mantarları özellikle restaurantlar, kebap evleri ve pizzacılar tarafından toptan satın alınır. Toptan mantar alımı yapan firmalar bu sebeple üreticilerin potansiyel müşterileri arasındadır. Mantar üretimi yapan firmalar ilk alarak kompost üretimi yaparak veya hazır kompost satın alarak mantar üretmeye başlarlar.

İstanbul Mantar Üreticileri – Toptan Mantar Satışı Yapan Firmalar

Toptan mantar satışı yapan yerlerde GloballyPort.com’da var. Kültür mantarı üretmek için hazır halde gelen kompostlar raflara yerleştirilir. Yaklaşık 3-5 günlük bir süreçte hiçbir işlem yapmadan bekler. Belirli sıcaklıkla belirli süre bekleyen kültür mantarları kompostu yavaş yavaş tohumlanmaya başlar. Kompost kaliteler bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Eğer kalitesiz ve hijyenik ortamda hazırlanmayan kompostlar olursa mantarlar hasat aşamasında veya öncesinde hastalık kapabilir. Mantar üretimi yapan firmalar kompost poşetlerini kestikten sonra tiftik denilen işlemi yaparlar. Bu işlemden sonra mantarlar ilk hasat zamanı için uç göstermeye başlar. Nemlendirme ve sulama aşamalarının hemen akabinde mantarlar hasat edilecek seviyeye gelirler. Genelde 9 kiloluk plastik kasalara toplanan kültür mantarları bu şekilde toptan satılır.

Kültür Mantarı İhracatı

İstanbul mantar üreticileri arasında olduğumuz için toptan satış yapıyoruz. İstanbul’a yakın köylerde üretim tesislerimiz vardır ve aylık 20 tondan fazla kültür mantarı üretiyoruz. İstanbul toptan mantar satışı yapan yerler arasında profesyonel paketleme yapan nadir firmalar arasındayız da diyebiliriz. Mantar paketlemesi yapılırken belirlenen gramajlarda paketleme yapılarak fiyat etiketi paketlerin üzerine yerleştirilir. İlk hasadı sona eren kültür mantarı hasadında ikinci hasat yaklaşık 1 hafta-10 gün sırasında oluşur. Mantar üreticileri bu aşamada farklı odalarda hasada başlarlar ve böylece sürekli olarak üretim yapmış olurlar. Toptan mantar alımı yapmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kültür Mantarı İhracatı Yapan Firmalar

Mantar ürettik ve paketledikten sonra satış aşaması en önemli aşamadır. Eğer kendi satış portföyünüz var ise daha fazla kar edebilirsiniz. Eğer perakende satış ile uğraşmak istemiyorsanız ve soğuk hava deponuz yok ise toptan mantar satışı yapmak zorundasınız. Toptan satış yapacağınız firmalar arasında marketler, hal firmaları ve diğer mantar üreticileri vardır. Kültür mantarı ihracatı yapan firmalar arasına girmek istiyorsanız ilk olarak sertifikalandırma yapmak zorundasınız. Kültür mantarı üreticileri ilk olarak şirket kurmalıdır ve sonrasında gerekli sertifikalandırmaları yapıp ihracat çalışmalarına başlamalıdır. GloballyPort.com olarak biz kültür mantarlarını Ortadoğu, Arap ülkeleri ve Avrupa ülkelerine satıyoruz. Karayolu ile Bulgaristan, Yunanistan, Irak veya Gürcistan gibi ülkeleri tercih ederken havayolu kullanarak tüm dünyaya ihracat yapabiliyoruz.

Mantar İhracatı Yapan Firmalar

Toptan Satılık Kültür Mantarı Alan Firmalar

Türiye’de mantar ihracatı yapan firmalar olduğu gibi yurtiçi pazarlama çalışmaları da çok yaygındır. Özellikle market zincirlerine satışa yapan firmalar piyasa fiyatlarına göre alım yapmaktadır. Kültür mantarı alan firmalar piyasa şartlarının altında alım yapmaya çalışmak çeşitli oyunlar kurabilirler fakat fiyat konusunda asla taviz vermeyin. Toptan satılık kültür mantarı için piyasa fiyatlarının altına kesinlikle inmeyin. Perakende satış fiyatlarına göre toptan kültür mantarı satışı fiyat politikası belirlemeniz gerekiyor. Kültür mantarı üreticileri ile konuşarak piyasaya fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Toptan mantar alımı yapmak için hemen bizle iletişim kurun ve yurtiçi ile yurtdışına kültür mantarı satışı yapın.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email