Yastık İhracatı İthalatı Üretimi Yapan Firmalar Toptan (Nasıl Yapılır)

Yastık ihracatı yapan firmalar ile Yastık ithalatı listesi 2021 yılında en çok merak edilen bir konu oldu. Yastık üretimi yapan yerler GloballyPort.com’da listelenmeye başlıyor. Türkiye’den dünyaya Yastık satışı geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pazaryerini daralttı. Yastık üretimi azaldığı için satış yapılamaz bir hale geldi ve haliyle ithalat arttı.

Her yıl genişleyen bir pazar haline gelen Yastık ithalatından sizde payınızı almak istiyorsanız vakit kaybetmeden satış yapmaya başlayın. Pandemi ile sadece sağlık malzemelerine değil her türlü tüketim ürününe talep arttı. Talebi artan ürünlerde Yastık bile var. Belki farkında olmayabilirsiniz fakat dünyada milyarlarca insan var ve insanların talepleri asla bitmiyor. Türkiye’de satılmayan, üretilmeyen herhangi bir ürün dünyanın bir ucundaki insanın ihtiyacı olabiliyor. Yastık ithalatı yapan firmalar ile Türkiye kazanacak. Türkiye kazanırsa hep birlikte kazanacağız.

Yastık almak veya satmak istiyorsanız ilk olarak hedef ülke analizi yapmanızı tavsiye ederiz. Dış ticarette en önemli konu satış yapmak istediğiniz ülkedeki fiyatları öğrenmektir. Müşteri bulurken çok işinize yarayacak bu yöntem daha hızlı satış yapmanızı sağlar. Yastık ihracatı yapmak uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Televizyonda, internette, sosyal medya sitelerinde çok fazla Yastık reklamı görüyorsanız işiniz daha da zorlaşabilir çünkü reklamı yapılan her ürün çok fazla talep edilen ürün anlamına gelir. Tüketici her zaman haklıdır felsefesiyle satış yapmak istediğinizde Yastık satışlarınız çok hızlı olacaktır.

Yastık ihracatı nasıl yapılır?

Yastık ihracatı yapmak için yukarıda dile getirdiğimiz gibi hedef ülke analizi yapmanız gerekir. Ticaret Bakanlığı’nın resmî web sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunulan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Türkiye, Yastık ihracatı yapmak için üreticilere ya da ihracat şirketlerine ücretsiz imkanlar sunmaktadır. Geçmiş yıllarda Toptan Yastık ithalatı yapan firmaların listesini alarak işe başlayabilirsiniz. İnterneti kullanmayı bilen herkes web sitesi açmadan, sosyal medyayı kullanmadan satış yapabilir. Ücretsiz e-posta hesabı açarak, Yastık üreten, ithalatı yapan firmalara e-posta göndererek satış yapmak mümkündür.

Yastık ithalatı yapmak için ve yerli pazarda satmak için yine ücretsiz olarak bakanlık kaynaklarından yardım alabilirsiniz. Kolay İhracat platformu ile Yastık ihracatı veya ithalatı yapmak son derece mümkün ve ücretsizdir. Bu yazıyı hazırladığımız 30 Ocak 2022 gününden sonra işiniz çok daha kolay çünkü ister alıcı ister satıcı olun Globally Port size destek verecek Ücretsiz danışmanlık hizmetimizi alarak Yastık ihracatı yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Türkiye’den dünyaya satılan Yastık sayısı çok azdır fakat ihracatı artırıp hem kendimizin hem de ülkemizin geleceğini değiştirebiliriz.

Yastık ihracatı için gerekli belgeler? Yastık ihracatı nasıl yapılır?

Dijitalin gücünü bildiğiniz için Google gibi arama motorlarında Yastık araması yaparak GloballyPort.com’a kadar geldiğiniz. Dış ve iç ticarette aracıları ortadan kaldırırsak birçok ürün vatandaşın evine çok daha ucuz girer. B2C sitelerinin sayısı dünyada artarken Türkiye’de şu anda direkt üreticiden tüketiciye satış yapan neredeyse hiç site yoktur. Yastık ihracatı yapmak için hedef ülkenizi belirledikten sonra o ülkeye satış yapmak için gerekli olan belgelere ihtiyacınız vardır. Ortadoğu, Amerika, Avrupa, Asya, Uzakdoğu, Afrika ülkelerinin tümünde farklı zorunluluklar uygulanır. Avrupa sadece CE belgesini zorunlu tutarken, bazı ülkeler farklı belgeler isteyebilir. Yastık ihracatı için gerekli belgelere ulaşmak için bize yazın. Yastık üretimi yapan firmalardan hiçbir ücret almadan elimizi taşın altına koyuyoruz ve Türkiye’yi ihracatta bir adım bile olsa yukarıya çıkarmak için birlikte çalışıyoruz.

Yastık ithalatı için gerekli belgeler? Yastık ithalatı nasıl yapılır?

Alıcıları ve satıcıları ücretsiz olarak bir araya getirmek için çalışmalar yapan GLoballyPort.com, 30 Ocak 2022 itibarıyla Yastık ithalatı yapmak isteyen firmalara yardımcı olmak için kolları sıvamıştır. Geçtiğimiz sene Türkiye’ye satılan Yastık, fiyat olarak çok düşük olduğu için tüketicinin tercihi olmuştur. Yastık sektöründe başarılı olabilmek ve ithalat yapan firmalar arasına girmek için Türkiye’nin istediği belgelere sahip olmanız gerekir. Yastık satışına başlamak için ürünü millileştirmek gerekir. Gümrük kurallarına göre millileştirme yaptırdıktan sonra ürünün belirli testlere girmesi gerekir. Türkiye’de gerekli bakanlıkların belirlediği standartlara sahip olan Yastık ithalatı için belgeler bu şekilde alınır. Yastık ithalatı nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz cevap sizi memnun etmediyse iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz ve ücretsiz destek alabilirsiniz.

Yastık İhracatı İthalatı Ve Üretimi Yapan Firmalar

İhracata veya ithalata başlamak için şirket kurmak gereklidir. Bazı kaynaklarda Yastık ihracatı yapmak için şirket kurmaya gerek olmadığı yazıyor fakat bu yanlış bilgidir. Haklarınızı korumak için şirket kurmaya ihtiyacınız vardır. Alıcı, satıcı, broker, arabulucu ne olursanız olun aldığınız paranın vergisini vermek zorundasınız. Vergisini ödemediğiniz para hakkında bir savunma yapamazsınız. Toptan Yastık ihracatı yapan firmalar arasına girip kazancınızı garanti altına almak için şirket kurmalısınız. Şahıs şirketi bile kurarak satış yapmaya başlayabilir ve belki dünyayı değil ama dünyanızı değiştirmeye başlayabilirsiniz. 30 Ocak 2022 günü sizin başarı yolunuzda ilk adım olabilir.

İl, ilçe, mahalle fark etmeksizin ihracatçı birliklerine kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’den Yastık satın almak isteyen müşteriler daha hızlı ticaret yapabilmek için taleplerini ihracatçılar birliğine gönderir. Üretim yaptığınız şehir Kocaeli ise Kocaeli sınırları içerisindeki ihracatçı birliklerine giderek ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

İhracatçı belgelerinde genelde istenen belgeler şu şekildedir;

  • İmza beyannamesi (gerçek kişiler),
  • İmza sirküleri (tüzel kişiler),
  • Faaliyet Belgesi (tüzel kişiler),
  • Ticaret sicil gazetesi (tüzel kişiler),
  • Vergi mükellefiyet yazısı (tüzel kişiler),
  • Vekâletname (temsil yoluyla işlemlerinizi yaptırmak için),
  • Gerçek kişinin kimlik belgesi veya tüzel kişi yani firma yetkililerinin kimlik belgesi.

Yastık Toptancıları ve Toptan Yastık Satışı Yapan Yerler

Yurtdışına ürün satmak için ilk olarak bir danışman firma ile anlaşmanız gerekir. Eğer ben hem üretim hattı hem de satış ayağı ilgilenirim derseniz kimseye ihtiyaç duymadan Yastık ihracatı yapan firmalar arasına girebilirsiniz. GloballyPort.com’dan ücretsiz destek alarak sizde gümrük danışmanı, ürün danışmanı, lojistik ücretlerine ortadan kaldırarak ticarete başlayabilirsiniz. Müşteri bulmak için B2B siteleri, B2C platformları, online katalogların taranması ve pazarlama yöntemlerinin uygulanması gerekebilir. Uzaktan pazarlama için e-posta ile, şirket telefonu ile, Whatsapp üzerinden Yastık alımı yapan yerlere ulaşabilirsiniz. İhracata başlamak için firmalara numune gönderebilir ve pazaryerlerinde reklam verebilirsiniz.

İnternetin aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda Yastık ihracatı yapan firmalar sayısı çok fazlaydı. 30 Ocak 2022 sonrasında çok daha azalacağını düşünüyoruz çünkü dijital pazarlama yöntemlerini artık üreticiler kullanılabilir hale geldi. Köy yerine üretim yapan girişimci artık akıllı telefon kullanıyor ve telefon üzerinden alıcı bulabiliyor. 30 Ocak 2022 itibarıyla sizde GloballyPort.com’dan ücretsiz destek alabilir veya yabancı kaynaklara ulaşarak kendiniz aracısınız satış yapabilirsiniz.

Yastık ihracatı için yol haritası

Son olarak sizlere ihracat ya da ithalata başlamak için izlemeniz gereken yol haritasını söyleyeceğiz. İster aracı, ister üretici, ister satıcı olun şimdi söyleyeceğimiz sizler çok işinize yarayacak. Kısa ve öz olarak güvenli ve direkt dış ticaret için belirlenmesi gereken öncelikleri maddeler halinde detaylı olarak açıklamak istiyoruz. Kocaeli fark etmeksizin bu bilgileri önceden hazırlayarak daha hızlı ticaret yapabilirsiniz.

Teslim şeklinin belirlenmesi: Yastık ihracatı yapan firmalar genelde nakliye, lojistik, gümrükleme gibi bütün prosedürleri kendisi yapar. İhracata başlamak için teslim şekli çok önemlidir. Denizyolu, karayolu, havayolu veya demiryolu gibi önceliklerin belirlenmesinin akabinde FOB veya CIF teslim seçeneğinin belirlenmesi gerekir.

Ödeme yönteminin belirlenmesi: Ödeme yöntemi genelde herhangi bir akreditif yöntemi olur. Ürünün ekspertizi yapıldıktan sonra ödenecek para ödenir şeklinde ödeme yöntemleri yaygın olarak kullanılır. Satıcının ya da alıcının müdahale edemediği bağımsız ekspertiz/denetleme firmaları bulunmaktadır. Yastık ihracatı yapmak için bu firmalar ile anlaşılır ve akreditif yöntemi bu şekilde işleme alınır. Bu çok detaylı bir işlemdir, sayfalarca anlatım gerektirebilir bu konuda GloballyPort.com’ın iletişim bölümünden merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Bankanın belirlenmesi: Türkiye’de hizmet veren bankalar, satıcının ya da alıcının ülkesinde bulunmayabilir. Bu sebeple muhbir bankalar ile işlem yapılır. Bu sebeple işlem yapacağınız bankayı çok iyi belirlemeniz gerekir. Yastık ithalatı yapan firmalar arasına girmek bu kadar kolaydır.

Yukarıda detaylı olarak açıkladığımız bilgilerin haricinde 30 Ocak 2022 günü yazımıza sığdıramayacağız dış ticaret bilgileri mevcuttur. Yastık ihracatı için paketleme, nakliye, konşimento, gemi şekli gibi yüzlerce detay vardır. Merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Buy Now

If you would like to purchase immediately, please contact us. Please note that your email extension must be associated with a paid domain extension belonging to your company. If you do not have an email address associated with your company, we may not respond to your inquiry.