2023 Yumurta İhracatı İthalatı Yapan Firmalar 2023 Toptan

Toptan yumurta ihracatı yapan firmalar arasına mı girmek istiyorsunuz? Yumurta ithalatı yapan ülkelere ulaşmak ve yumurta ihracatı yapmak için uzman ekibimiz tarafından hazırlanan bu makaleyi okuyabilirsiniz.
yumurta ihracatı yapan firmalar

Yumurta ihracatı yapan firmaların sayısı son 3 yılda 3 katına çıktı. Covid-19 salgını ile birlikte tavuk ve tavuk ürünlerine ilgi çok yoğunlaştı. Özellikle yumurtalara olan ilgi üreticinin yüzünü güldürdü. Tavuk çiftlikleri sayısı artarken, yumurta üreticilerinin ve toptancılarının da sayısı artış gösterdi. Toptan yumurta ihracatı yapan firmalar özellikle İstanbul’da çok fazladır çünkü yumurta ihracatı denince akla ilk olarak İstanbul geliyor. Yumurta ihracatçıları özellikle büyük boy ve kaliteli yumurtaların ihracatını gerçekleştirmektedir. Yumurta ihracatı yapmak için ilk olarak hedef ülke analizi yapmanız gerekiyor. Üretimini yaptığınız yumurtalar hangi ülkede satılabilir, hangi boy yumurtalar satılır ve hangi belgeler gereklidir gibi sorulara cevap vermeye başladığınız yumurta ithalatı yapan ülkeler tarafında sipariş almaya başlayacaksınız.

Yumurta ihracatı yapan firmalarda ilk iş hedef ülke!

Toptan yumurta ihracatı yapan firmalar arasına girmek için ilk iş hedef ülke seçmelisiniz! Örneğin Avrupa ülkelerini seçerseniz eğer AB regülasyonlarına göre birçok belge hazırlığı yapmanız gerekir. Avrupa ülkelerine girecek olan yumurtaların boyutları, belgeleri ve üretim şekli çok önemlidir. Fakat Afrika’ya yumurta ihracatı yapmak istediğinizde hiçbir belge zorunluluğu olmuyor. Ortadoğu ve Arap ülkelerinde de genelde yumurta ithalatı yapan firmalardan Avrupa kadar elde edilmesi zor ve uzun süren belgeler istenmiyor. Yumurta ihracatçıları bu sebeple ilk iş olarak hedef ülke analizi yapmalıdır. Hedef ülkenizi seçtikten sonra ilk iş pazara hangi satış stratejisi ile girmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Örneğin Almanya’da organik yumurtalar daha fazla satın alınırken, Polonya’da boyut fark etmeksizin fiyatı düşük ürünler tercih edilir.

Yumurta İhracatı

Yumurta ithalatı yapan ülkelere nasıl ulaşırım?

Yumurta ithalatı yapan ülkelere ulaşmak için en kısa yöntem bu konuda danışmanlık almaktır. Hem vakitten hem de reklam bütçenizden kar etmek için ihracatçı firmalar ile iletişim kurabilirsiniz. Globally Port, yumurta ithalatı yapan firmaları çok kısa sürede bulabilir ve ürettiğiniz yumurtaları çok kolay bir şekilde pazarlayabilir. Eğer kurumsal olarak bütün her şeyi kendiniz yapmak isterseniz hedef ülkenizdeki marketleri araştırmalınız. Marketlerde hangi yumurta markalarının ürünleri daha fazla, hangi ürün tipinden daha fazla stok yapılıyor gibi bilgilere erişmelisiniz. Sonrasında ise toptan veya perakende yumurta satışı yapan firmaların pazarını analiz etmeli ve bu şekilde işe başlamalısınız.

Bu süreçte en önemli konu toptan ürün satmaya gayret etmemektir. Sizden aylık 50 tır ürün alacak bir müşteri bile ilk etapta bir kutu yumurta talep edebilir. Yurt dışından gelen hem yumurta ithalatı konusunu ciddiye almalı ve firmanıza davet edip üretim hattınızı göstermelisiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email